Praktyczne porady, które pozwolą wam na kontynuowanie rozwoju umięśnienia

Praktyczne porady, które pozwolą wam na kontynuowanie rozwoju umięśnienia

Układanie nowego programu

Praktyczne porady, które pozwolą wam na kontynuowanie rozwoju umięśnienia.

Jednym z najwspanialszych odczuć związanych z kulturystycznym treningiem jest obserwowanie, jak zmienia się własne ciało. Rozwój umięśnienia, wzrost siły i twardości mięśni są wystarczająca zachętą dla kulturysty, aby kontynuował treningi przez długi okres.

Jednak po kilku latach ćwiczeń u niektórych kulturystów pojawia się problem związany z pojawianiem się zastojów treningowych i brakiem dalszych przyrostów. Prowadzi to do frustracji, a niektórzy wręcz się poddają. Niestety, wiele z tych sfrustrowanych osób sięga wtedy po sterydy anaboliczne, clenbuterol i inne podobne specyfiki, aby tylko zapewnić sobie dalsze przyrosty masy i siły. I to jest wielki błąd!! A więc jak czynić dalsze postępy, jeśli napotkało się wstrętny zastój treningowy? Odpowiedź może leżeć nie dalej niż długopis i zeszyt do notowania:

MAGIA NOTATNIKA TRENINGOWEGO KULTURYSTY

Rób notatki, abyś w przyszłości mógł stale się rozwijać:

Prowadzenie notatnika treningowego, w którym szczegółowo opisuje się stosowane programy treningowe, jest wielce pomocne w pokonywaniu momentów zahamowania w rozwoju. Notatnik umożliwi wam tworzenie nowych, odmiennych programów treningowych, dzięki czemu będziecie mogli odnosić sukcesy treningowe przez wiele lat.

Nie jest to skomplikowane -po prostu róbcie notatki po każdym wykonanym treningu. Jest to ważne z kilku powodów:

1.Notatnik umożliwi wam dokładną ocenę postępów treningowych. Jeśli staniecie się silniejsi, to wasze mięśnie to udowodnią.

2.Notatki treningowe dostarczą wam precyzyjnych informacji na temat, które ćwiczenia zaowocowały dobrymi rezultatami, a które nie.

3.To cenne źródło informacji pozwoli wam na korzystanie w przyszłości z tych ćwiczeń, które się w waszym przypadku sprawdziły i wyeliminowanie tych nieskutecznych.

4.W każdej chwili możecie zajrzeć do swojego notatnika treningowego i ułożyć nowy program treningowy, uwzględniający taką kombinację serii, powtórzę i obciążeń, która dawała najlepsze wyniki w waszym przypadku.

Czołowi kulturyści świata, od Arnolda Schwarzeneggera do Doriana Yatesa, prowadzą notatniki treningowe. Spójrzcie na to w ten sposób: czy jesteście w stanie odtworzyć z pamięci trening, jaki wykonaliście cztery miesiące temu, a który spowodował niezwykle intensywną obolałość mięśniową waszych ud? Jeśli zajrzycie do notatnika treningowego, to tak. To wystarczy.

W KULTURYSTYCE WSZYSTKO WIĄŻE SIĘ Z EKSPERYMENTOWANIEM

Poszukaj co daje dobre rezultaty w twoim przypadku:

 

Drugim elementem, mającym wpływ na osiąganie kulturystycznych postępów w dłuższym okresie jest eksperymentowanie z doborem ćwiczeń. Jeśli chcesz, aby twoje umięśnienie nadal się rozrastało, musisz wykonywać te ćwiczenia, które wywołują rozrost twojego umięśnienia. Nie oznacza to wcale powielania tego samego, co robi ktoś trenujący obok ciebie na sali.

Musisz stać się dla siebie ekspertem od wyboru ćwiczeń.

Możesz wypróbować wiele ćwiczę na każdą grupę mięśniową. Niektóre przyniosą ci dobre wyniki, a inne będą po prostu stratą czasu. Zamiast wysłuchiwania opinii innych ćwiczących idź sam na salę treningową i sprawdź, które ćwiczenia przynoszą ci dobre rezultaty!

Często bywa tak, że dane ćwiczenie nie daje zadowalających rezultatów dopóki nie zmieni się kąta wykonywania ruchu. Później okazuje się, że ćwiczenie to staje się bardzo skuteczne, jeśli chodzi o przyrost masy i siły. Jednakże nie da się tego stwierdzić i wykorzystać, jeśli nie znajdzie się czasu na przetestowanie każdego elementu danego ćwiczenia. Należy wyszukać wszystkie te szczegóły wykonywania ćwiczenia, które decydują o tym, ze jest ono w twoim-i tylko twoim-przypadku skuteczne.

KULTURYSTYKA A WYKORZYSTYWANIE WŁASNYCH DOŚWIADCZEŃ

Wyciąganie wniosków:

Trzecim elementem decydującym o odnoszeniu sukcesów jest wykorzystywanie ćwiczeń. Oznacza to wybór tych ćwiczeń, które dają dobre efekty w twoim przypadku i wykonywanie ich w taki sposób, który zapewni ci dobre rezultaty przez dłuższy okres.

Nie trudno jest stwierdzić, że organizm szybko przyzwyczaja się do ćwiczeń. Jeśli stale wykonywalibyście te same ćwiczenia i programy treningowe, miesiąc po miesiącu i rok po roku, nie osiągnęlibyście takiego stopnia rozwoju, jaki jest potencjalnie możliwy w waszym przypadku. Wasz organizm musi być przez cały czas niespokojny. Jak to osiągnąć? Stosując różne kombinacje ćwiczeń, serii, powtórzeń i obciążeń oraz zwiększając intensywność treningów.

Zamiast wykonywać zwykłe, oddzielne serie, połącz je i zastosuj super serie (dwa ćwiczenia na antagonistyczne grupy mięśniowe, np. Bicepsy i tricepsy) lub serie potrójne czy wielkie serie (kilka ćwiczeń wykonywanych jedno po drugim na tę samą grupę mięśniową).

Możecie wybrać po jednym ćwiczeniu na każdą grupę mięśniową i wykonywać 10 serii po 10 powtórzeń. Ale co powiecie na wybór dwóch różnych ćwiczeń na tę samą grupę mięśniową i wykonywanie serii podwójnej złożonej z ciężkiej serii pierwszego ćwiczenia i lekkiej serii drugiego ćwiczenia? Przykładowo, można wykonać osiem powtórzeń uginania przedramion z ciężką sztangą, a bezpośrednio potem uginanie przedramion ze sztangielkami trzymanymi chwytem młotkowym (równolegle do siebie). Taka kombinacja pomoże wam w rozwoju masy bicepsów i wypracowaniu wierzchołków. Wykonywane prawidłowo, daje niesamowite rezultaty! Istnieje niezliczona liczba różnych kombinacji łączenia ćwiczeń. Jedynym ograniczeniem jest tu tylko wasza wyobraźnia. Jeśli poważnie pragniecie uzyskiwać maksymalne korzyści z waszych treningów w dłuższym czasie, musicie wyszukiwać najlepsze dla was ćwiczenia, mieszać je, co jakiś czas w nowych konfiguracjach, zapisywać te treningi w swoich notatnikach i często sięgać do tych notatek w celu tworzenia nowych programów treningowych.

 

Najważniejszym czynnikiem, decydującym o uczęszczaniu na treningi, jest zadowolenie z wykonywania ćwiczeń. Cieszcie się z waszych treningów. Radujcie się z tego, jak wspaniale się czujecie po treningu. Kulturystyka nie jest czymś, co m u s i c i e wykonywać. Aby odnosić maksymalne korzyści z jej uprawiania, trzeba ją traktować jak coś, co chce się robić.

Stosujcie te wskazówki, a przez wiele lat będziecie się cieszyć ładnym wyglądem i wspaniałym samopoczuciem!

Udostępnij