Jak efektywnie spalić tłusz gdy zawiodło wszystko?

Jak efektywnie spalić tłusz gdy zawiodło wszystko?

Jak zrzucić ostatnie dekagramy tłuszczu ?

PYTANIE : Nie ważne co bym robił i jak się starał to nie mogę pozbyć się ostatnich dekagramów tłuszczu. Próbowałem już wszystkiego! Pomocy!”

Wiem, że jesteś sfrustrowany… Nasze ciała trzymają te ostatnie zapasy tłuszczu jak niemowlak butelkę. Pewnie jest wiele sposobów na spalenie tego upartego tłuszczu, lecz osobiście doświadczyłem najlepszych rezultatów stosując kardio z pustym żołądkiem. Stosowałem tą metodę także ze swoimi klientami i mogę śmiało potwierdzić, że jest skuteczna prawie w każdym przypadku.

Badania nad pustym brzuchem

Naukowcy z Uniwersytetu w Birmingham w Wielkiej Brytanii przeprowadzili badania, w których zmierzyli wpływ jedzenia lub nie jedzenia przed ćwiczeniami względem spalania tłuszczu. Wszyscy ćwiczący wykonywali 1 godzinę kardio, lecz jedna grupa wykonywała ją na czczo, a druga zjadła mały posiłek przed ćwiczeniami. Sportowcy, którzy ćwiczyli na czczo, spalili więcej tłuszczu niż ci, którzy zjedli posiłek przed wskoczeniem na bieżnię. Ta dodatkowa utrata tłuszczu następuje dlatego, że organizm nie ma węglowodanów, które mógłby spalić, dlatego energię czerpie z tkanki tłuszczowej.

Uwaga: kardio z pustym żołądkiem może powodować osłabienie!

Zwolnij trochę…

Choć jest to świetna informacja, musisz pamiętać, że wykonywanie kardio na czczo nie oznacza, że musisz od razu mordować się na bieżni, gdy tylko podniesiesz się z łóżka. Zamiast tego upewnij się, że trening na czczo wykonujesz z intensywnością około 60% i trwa on 20-30 minut. Jeżeli długość treningu przekracza pół godziny, zjedz jakiś owoc. Nie będziesz mieć siły, by wykonać trening wysokiej intensywności dłużej i może to przynieść więcej szkody niż pożytku, ponieważ może skończy się utratą masy mięśniowej, zamiast tłuszczu.

Jeśli zdecydujesz się spróbować kardio z pustym żołądkiem, bądź świadomy swojego ciała. W razie wystąpienia zawrotów głowy, nadmiernego pocenia lub mdłości, przerwij trening!

Gdybym był twoim trenerem…

Jeśli masz problemy ze zrzuceniem ostatnich dekagramów tłuszczu, mam dla ciebie kilka rad na najbliższe 4-6 tygodni:

 

  • Spróbuj diety przewidującej 20 kalorii na kilogram masy ciała.
  • Wykonuj kardio na czczo 4-5 razy w tygodniu.
  • Sprawdzaj swoją wagę i procent tkanki tłuszczowej w każdy poniedziałek rano. Jeśli tygodniowo tracisz 0,5-1kg, utrzymaj to. Jeśli nie, zmniejsz ilość przyjmowanych kalorii o 100, dopóki nie zaczniesz tracić 0,5-1kg wagi na tydzień.

 

 

Udostępnij